עוברים דירה

אוטוטו אנחנו חוגגים שנתיים וחצי בדירתנו החדשה ואיך אומרים "מוטב מאוחר", אז החלטתי שהגיע הזמן לספר איך הכל התחיל.

חמישה משפטים שכולם אומרים לך כשאתה מתחיל לשפץ דירה:
• אתה תמיד יודע איפה זה מתחיל אבל לא איפה זה נגמר.
• כל הקבלנים שקרנים.
• עדיף לקנות דירה חדשה מאשר לשפץ.
• כמה כסף שנראה לכם שזה הולך לעלות, תוסיפו 50% ותגידו תודה.
• שיפוץ? השתגעתם? טוב, שיהיה בהצלחה…

ביוני 2010 תומר ואני החלטנו שאנחנו עושים את זה אחרת. קנינו דירה די קטנה (59 מ"ר במקור וכיום 64 מ"ר אחרי סגירה חלקית של מרפסת), שאמורה להתאים לצרכים שלנו בשנים הקרובות, עם משכנתא למספר שנים שפוי יחסית. הגדרנו לעצמנו מראש את התקציב לשיפוץ, כולל 10% לחריגות לא צפויות, החלטנו שאנחנו לא חורגים מהתקציב הזה וכך היה.

דלת פלדלת שקילפנו לה את הציפוי וצבענו מחדש

איך חסכנו בעלויות?

  • ויתרנו על שירותי עיצוב ואדריכלות ועיצבנו את הדירה לבד.
  • ריצפנו את כל הדירה בפרקט למינציה.
  • קנינו גופי תאורה זולים שנראים טוב.
  • בנינו מטבח אצל נגר (ולא ב"מטבחי משהו משהו").
  • קנינו מזגנים, דלתות וכלים סניטריים ישירות מהספקים ולא דרך משווקים.
  • בחרנו ברהיטים זולים יחסית ושידרגנו אותם עם ידיות יפות, משטחי עץ ועוד, וכמובן, איך אפשר בלי כמה רהיטים שהגיעו מחברים או מהרחוב ושופצו לטובת מעוננו החדש.
  • והכי חשוב, תומר בנה לבד כמה דברים כמו דק עץ וארון גינה (אבל זה כבר באמת עניין של מזל, צריך לדעת עם מי מתחתנים…)

חודש וחצי של שיפוצים ומצאנו את עצמנו בדירה חדשה, עם גינה ואפילו חבר שחרחר חדש העונה לשם הרצל.

הרצל

חיפשנו דירה לקנייה במשך כמעט שנה, אבל צודק מי שאומר שכשזה הדבר הנכון אתה פשוט יודע. הגענו לשכונת רמת ישראל, בגבול ת"א-גבעתיים, נכנסנו לדירה ושנינו אהבנו אותה מיד. נכון שהיא נראתה די קודרת (בלשון המעטה), אבל השקט, התקרות הגבוהות והגינה קנו אותנו. שנינו תהינו למה חלון היציאה לגינה כל כך קטן וידענו שקודם כל נרצה להרחיב אותו.

סלון לפני

סלון אחרי

במקור הדירה היתה בנויה משני חדרים גדולים. את הסלון השארנו כמו שהוא. לחדר השינה "גנבנו" מצד אחד חדר אמבטיה ושירותים והרחבנו מצד שני מקום על חשבון הגינה ואת חדר השירותים והאמבטיה המקוריים הפכנו לחדר עבודה קטן. כך קיבלנו דירת 2.5 חדרים עם גינה.

אחרי שיטוטים וחיפושים אחרי ארון אמבטיה הבנו שהכל חורג מהתקציב ובעיקר פשוט לא מתאים לצרכים שלנו. לי למשל היה חשוב שתהיה מגירה לכביסה מתחת לכיור, מה שלא קיים כמעט היום בארונות מוכנים בחנויות. לבסוף בנינו אצל נגר ארון אמבטיה פשוט מאוד מפורמייקה לבנה ושידרגנו את המראה שלו עם משטח עליון מעץ מלא, מצופה בשכבת פוליטורה עבה שמתאימה לתנאי רטיבות.

חדר אמבטיה לפני ואחרי

את המטבח השארנו במיקום המקורי שלו ואפילו לא החלפנו את התנור והכיריים שהיו בו. לרוב כשמחשבים עלויות של שיפוץ מטבח, לא לוקחים בחשבון את המכשירים החשמליים שעולים לא מעט. אנחנו לא מצאנו לנכון לקנות הכל חדש (תקציב מצומצם, זוכרים?), ויתרנו על קולט אדים וכאמור בנינו את המטבח אצל נגר. כנראה שמטבח מוזמן באחת החברות הגדולות נותן גימור יותר fine, אבל בדומה לחנויות, גם אצל נגר אפשר להזמין מטבח שמותאם בדיוק לצרכים ולמידות, להוסיף מנגוני טריקה למגירות וכמובן ידיות קצת יותר יקרות מהסטנדרט, שאוטומטית משפיעות על המראה הסופי.

מטבח לפני

מטבח אחרי

חדר שינה לפני ואחרי

חדר אמבטיה לפני ואחרי

נישה מגבס – תוחמת את המעבר בין הכניסה והמטבח

בעל הבית הקודם של הדירה היה אספן בנשמתו וגם אחרי שעזב ולקח איתו לא מעט ציוד, נשארו לנו בגינה כל מיני הפתעות שמרובן נפרדנו בידידות. רוב הקרדיט על הגינה מגיע לתומר (אלא אם לתת הוראות זה נחשב). הוא ואחיו בנו דק מעץ אורן ואני צבעתי אותו, שתלנו עצים וצמחים ולבסוף אחרי שמאסנו בכל ארונות הפלסטיק לגינה, תומר בנה ארון אחסון מעץ זהה לזה של הדק.

גינה לפני

גינה אחרי

מתקן הממתקים שבתמונה היה צהוב במקור , ק' ואני מצאנו אותו בשוק הפשפשים. תומר פירק את כולו לרבות המנגנונים ואני צבעתי בצבעים מיוחדים שתופסים ישירות על חלודה, את בסיס המתקן בכסוף מאט ואת כולו באדום. רק החלוניות שדרכן רואים את הממתקים נותרו עכורות אז בנתיים המתקן נותר ריק, אבל הוא עובד אז אם יש לכם שקל ובא לכם מסטיק, אתם תמיד מוזמנים.

ארון גינה מעץ ומתקן ממתקים

קטנה אבל חיננית
נגישות